Slavíme  liturgické  mezidobí

pá    13. října

so    14. října  –  Sv. Kalista I., papeže a mučedníka

ne    15. října –  28. neděle v mezidobí

*********************************************************************************

u   sv.  P e t r a   a   P a v l a    v  Ratajích

ne  11:00   Za dar víry pro rodiny

st   19:00    Za + Marii Šebestíkovu, manžela,  syna a rodiče z obou stran

pá  19:00    Za Miloslava Janoštíka, bratry a rodiče

ne  11:00   Za dar víry pro rodiny

u   sv.  C y r i l a   a   M e t o d ě j e    ve  Zlobicích

ne      8:00    Za + manžele Bambasovy a rodiče z obou stran

čt      18:00    Za + Františka Macháčka, dceru Kateřinu, rodiče a duše v očistci

ne      8:00    Za živé a + děti, ženy a muže našich farností

so  (07. 10.)  18:00             Na daný úmysl

so  (14. 10.)  18:00             Na daný úmysl

u   sv.  Bartoloměje    v  Počenicích

ne      9:30      Za živé a + děti, ženy a muže našich farností

ne      9:30      Za Josefa a Marii Frkalovy a živou rodinu

Kaple v Tetěticích

út    18:00      Za + Helenu Suchánkovu, manžela,  syna, živou a + rodinu

O z n a m y   na  liturgické  mezidobí  do  neděle  15. října 2023

Dnes  je  27. neděle v mezidobí.

V sobotu  je mše svatá ve Věžkách v 18:00 hod.

Příští neděle  je  28. v mezidobí.  Sbírka příští neděle je na opravu kostela.

Příprava na svátost biřmování bude  ve 14:30 hod. na faře v Ratajích.

Prosím, ty, kteří se  aktivně zapojí do přípravy na slavnost posvěcení obětního stolu v kostele v Ratajích, aby přišli příští neděli,  tj. 15. t. m.  v 15:30 hod. na faru v Ratajích.

Vzadu v kostele se mohou na připravený arch zapsat farníci,kteří budou chtít něco upéct na  tuto slavnost.

Děkuji.

Sestry a bratři,  stále prosím,  neustávejte ve svých modlitbách  za nová duchovní povolání;

a  také neméně  proste Pána o mír na Ukrajině.

Rovněž se modlete za dobrou volbu našeho nového arcibiskupa.

Modlitby matek budou v úterý v 19:15 hod. na faře v Ratajích, modlitby otců budou dle domluvy rovněž na faře.

(Rataje.  Zlobice)    V zákristii jsou připravené archy k zapsání úmyslů  na mše svaté                                        v  měsících  listopad a prosinec 2023.

(Počenice)               Na stolečku v zadní části kostela jsou připravené archy k zapsání úmyslů na mše svaté v  měsících říjen, listopad a prosinec 2023.

Prosím rodiče, aby u mne ještě přihlásili své děti k přípravě na 1. svaté přijímání.  Příprava pokračuje

po mši svaté.

Pouť za obnovu rodin a za kněžská a řeholní povolání.  Spolu s farnostmi holešovského děkanátu budeme letos putovat na mariánské poutní místo do kostela Narození Panny Marie ve Štípě v sobotu 21. 10. 2023. Pouť zahájíme v 15 hod. adorací před Nejsvětější svátosti, dále od 16 hod. bude setkání s otcem biskupem      Mons. Josefem Nuzíkem a v 17 hod. mše sv. Pro děti je od 15 hod. do mše svaté připraven program pracovnicemi Děkanátního centra pro rodinu. Na setkání je biskup Josef připraven nám naslouchat a odpovídat na dotazy. Lístek s dotazem můžete zaslat emailem na adresu: ptejsebiskupa@ado.cz. Termín je do neděle 15. 10. Těšíme se na společný čas a hojnou účast! (kdo počítáte s účastí na pouti, prosím, oznamte mi to do 15. října. P. Sedláček potřebuje vědět přibližní počet poutníků.)

Již patnáctý ročník projektu s názvem Vánoční balíček začíná 2. října a potrvá do 27. října tohoto roku. Jedná se   o děti z chudých rodin a sirotky na Ukrajině, kterým můžete poslat balík k Vánocům s věcmi podle jejich přání.
Letos je do projektu zapojeno 430 dětí z šesti ukrajinských měst: Berežany, Bortnyky, Chmelnyckyj, Kolomyja, Lopatyn a Ternopil. Město Chmelnyckyj jsme zařadili do databáze poprvé a doufáme, že i pro tamní děti se najdou dárci. Zapojte se, prosím, letos i vy. Jména dětí i jejich přání najdete na adrese www.darek.charitaproukrajinu.cz. Balíček pak dopravte co nejdříve na nejbližší Charitu.

Všem dosavadním i novým dárcům Pán Bůh zaplať.                                                                                                    P. Bohumír Vitásek, prezident ACHO

Příspěvek byl publikován v rubrice Nedělní ohlášky 2023. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.