Pokřtění a poslaní

Příprava na Mimořádný misijní měsíc říjen 2019

Říjen 2018 Poslání vyplývající ze Křtu

k zamyšlení                                                                                                                                           Křest jako začátek života s Pánem Ježíšem a povolání ke službě Bohu i druhým lidem.    Křest nás spojuje v rodinu Božích dětí.                                                                                        Voda jako symbol očištění a nového začátku.                                                                              Světci jako stavitelé mostů mezi lidmi navzájem i mezi lidmi a Bohem.

Biblické odkazy                                                                                                                                   Stvoření světa: Gn 1-2,3;2,4-9                                                                                                         Potopa: Gn 6,5-9,1.8-17                                                                                                                     Ježíšův křest: Mt3,13-17 / Mk 1,9-11 / Lk 3,21-22 / Jan 1,29-34                                             Nikodém: Jan 3,1-21;19,39-40                                                                                                         Křest etiopského komořího: Sk8,26-39

Příspěvek byl publikován v rubrice Upozornění a informace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *