PUTOVÁNÍ OSTATKŮ SVATÉ MARKÉTY ANTIOCHIJSKÉ

Za důstojnost a poslání ženy

OLOMOUC – VELEHRAD – KOPČANY – MARCHEGG

14. 7. – 22. 7. 2018

PROGRAM 1. etapy pouti:

• sobota 14. července
    • Katedrála sv. Václava v Olomouci – v 18.30 hod. převzetí ostatků, cyklopouť do Kroměříže
    • Kostel sv. Mořice v Kroměříži – cca 21 hod. přivítání ostatků, pobožnost, modlitby za mládež
  • neděle 15. července – kostel sv. Mořice v Kroměříži
    • Mše svaté v 7.45 hod. a v 10.15 hod. s uctěním ostatků

Mši sv. v 10.15 hod. bude sloužit ThDr. ICLic. Jiří Koníček, prezident MSKA

• Ve 14 hod. modlitby a zamyšlení inspirované životem sv. Markéty:

Naděje mládí vycházející z poznání Tvůrce“

• V 15 hod. putování ostatků do Otrokovic

Svatá Markéta se narodila v Antiochii, v Malé Asii. Její otec Edesios byl pohanský kněz. Matka jí brzy zemřela a otec poslal Markétu na venkov, kde ji svěřil chůvě na vychování. Chůva byla křesťankou. Markéta skrze ni poznala pravou víru, přijala křest a přilnula celým srdcem ke Kristu. Uprostřed horské přírody vidí nyní vše novýma očima a žasne nad velikostí a krásou Tvůrce.

Svatá Markéto, půvabný květe z Antiochie, statečná obhájkyně víry. Tvé mládí Ti nezabránilo prokázat svrchovanou moudrost a pevnost ve víře. Tvá skromnost Ti posloužila jako nejlepší nástroj pro šíření slávy Boží.

Pán zástupů Tě vyvolil uprostřed pohanské rodiny a předal  Ti podivuhodným způsobem křesťanskou víru.

Ještě mladou Tě postavil do zápasu o víru a vyzbrojil tě silou a moudrostí hodnou starců a patriarchů. Aleluja!

Příspěvek byl publikován v rubrice Upozornění a informace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.